HALO!

Vítáme Vás v sekci internetové prezentace města Rajhrad, nazvané Haló, starosto! Touto formou můžete pokládat veřejně dotazy směřované na činnost samosprávy města. Prosíme o slušnost a maximální konkrétnost dotazu. Děkujeme. Veřejné dotazy můžete zasílat na emailovou adresu: halo.starosto@rajhrad.cz
Pro běžnou, neveřejnou nebo rozsáhlou korespondenci a soukromé dotazy volte formu přímé komunikace (viz kontakty).

Haló - Pitrův most 2024?

Dobrý den, dojde letos konečně k opravě Pitrova mostu? Děkuji.HALÓ - průjezd kamionů Rajhradem

Dobrý den, velice mne těšil před několika lety zavedený zákaz průjezdu pro kamiony přes Rajhrad z pohledu bezpečnosti. A následnou výměnou povrchu vozovky se snížil i hluk a vibrace. Bohužel od začátku přestavby D1 se prakticky denně porušuje zákaz a ničí vynaložené finance občanů.
Věřím že to netrápí jen Rajhrad a proto se ptám, zda nelze zkusit vymáhat platné zákazy a tím odradit řidiče nerespektujíci značení. 
Ať se Vám a všem občanům vede v roce 2024 dobře. HALÓ - CHODNÍKY

Dobrý večer pane starosto. Především poděkování za Vaší starostlivost a blaho města.
V nedávné době byla dokončena rekonstrukce chodníku Jiráskova, ale chybí jeho propojení  v návaznosti s ulicí Odbojářů. V zatáčce byly vloženy obrubníky, které dle mého názoru měly oddělovat vozovku a chodník, avšak nově vyasfaltovaná plocha ze nemalé peníze města slouží v převážné době k parkování aut zřejmě bydlících v přilehlém domě. Chodci tak musí opět jako před rekonstrukcí obcházet kolem stojícího sloupu vozovkou což je nebezpečné v nepřehledné zatáčce. Táži se je to nedodělek anebo chyba projektanta? A je možná náprava řádným vyznačením chodníku a zábraně parkování aut?HALÓ - veřejné osvětlení Masarykova

Dobrý den, ráda bych věděla proč částečně nesvítí veřejné osvětlení na hlavní ulici Masarykova dokonce ani na přechodu u základní školy.  Osvětlení směr městečko funguje a dokonce i s vánočním osvětlením. Kde je prosím chyba? Ulice Tovární nesvítí vůbec a opravdu mě štve když musím za velké tmy na parkoviště … ať už brzo ráno do práce a nebo k večeru kdy přijíždím domů. Děkuji.


HALÓ - parkování na chodníku u masny

Dnes jsem byl svědkem události, která je podle mne již přes čáru. Před řeznictví Pepíčkovo bezostyšně najeko na chodník auto a zaparkovalo, aby si mohli pasažéři jít nakoupit viz. foto. Když jsem řidiče upozornil, že to je snad moc, odpověděl „a kde mám zaparkovat, přece nepůjdu daleko pěšky“. Když jsem si situaci fotografoval, ještě slovně mne napadl, že asi nemám v důchodu co dělat, když mi to vadí ať jdu pracovat.

Parkování po obou stranách ulice Havlíčkovy je stará bolest, ale myslím že by se to dalo vyřešit zavedením jednosměrného provozu a usměrněním parkování po jedné straně, Omlouvám se, že obtěžuji, ale dnešní situace mne opravdu rozčílila.