HALO!

Vítáme Vás v sekci internetové prezentace města Rajhrad, nazvané Haló, starosto! Touto formou můžete pokládat veřejně dotazy směřované na činnost samosprávy města. Prosíme o slušnost a maximální konkrétnost dotazu. Děkujeme. Veřejné dotazy můžete zasílat na emailovou adresu: halo.starosto@rajhrad.cz
Pro běžnou, neveřejnou nebo rozsáhlou korespondenci a soukromé dotazy volte formu přímé komunikace (viz kontakty).

HALÓ - areál Klášterní dvůr - osvětlení - 22.9.2022

Dobrý den pane starosto,
již delší dobu se špatně zapíná osvětlení v areálu Klášterního dvora, ne že by nefungovalo vůbec, ale zapíná se cca v šest hodin a ráno, když jdu do práce - o půl páté, již nesvítí a je tma. Bude se toto nějak řešit ?


HALÓ - Havarijní stav silnice 42510 Stará pošta - 5.8.2022

Dobrý den pane Starosto,

jaké jsou, prosím, plány s řešením katastrofálního stavu silnice 42510, tj. ul. Stará pošta zejména v úseku od křižovatky Štefánikova směrem ke křižovatce Syrovická a dále na Pohořelice?

Tento úsek je dlouhodobě v dezolátním stavu, ke kterému bezesporu přispěl především provoz přetížených nákladních automobilů. Vyjeté koleje a záplaty jsou velice nebezpečné a při každém dešti očekáváme, kdy nám někdo skrze betonový plot „zaparkuje“ svůj vůz na zahradě za domy ul. Volného (v lepším případě). Odbočení na ul. Syrovická je již nyní adrenalinový zážitek a v brzké době bude zřejmě možné pouze s vozy typu offroad se zvýšeným podvozkem.

Již před delším časem jste zmiňoval variantu položení nového povrchu s tichým asfaltem, který by současně pomohl snížit hlučnost projíždějících aut. Je v tomto směru nějaký posun?


HALÓ - bytový dům Klášterní dvůr blok C

Dobrý den pane starosto …
Mám jen dotaz, jaký je budoucí osud pozemku vlastněného (pravděpodobně) firmou Fine Line naproti ZŠ a kostela na ul. Masarykova. Víme, že zde měla firma původně stavět další bytový dům a že z tohoto záměru sešlo. Už 10 let ten obrovský pozemek leží ladem a slouží firmě jen jako skladiště všeho možného. Má radnice nějaké informace o osudu tohoto pozemku do budoucna? Ptám se čistě jen ze zvědavosti. Děkuji, s pozdravem, Ivo Jursa, Klášterní Dvůr.


HALÓ - odpady na ul. Syrovická - 29.3.2022

Dobrý den, pane starosto
Prosím, proč už nejsou  kontejnery na bioodpad na ulici Syrovická?
I kontejner na sklo zmizel. Krásný den přeji Iveta Sucháčková


HALÓ – Odpad od živnostníků – 1.3.2022

Dobrý den. Velmi často se u barevných kontejnerů na tříděný plast/papír povaluje odpad, který viditelně nepochází z domácnosti (šanony, obálky, krabice od kancelářských potřeb, v horším případě i nějaké přístroje, navíc málokdy tříděno). Chtěl bych se zeptat jak třídí ti, kteří podnikají z domu? Zdá se mi, že někteří podnikatelé, asi  ve snaze ušetřit, vyhazují odpad společně s domovním odpadem. Ptám se jestli se to smí a jestli o tom správa města ví, případně jak se to řeší. Děkui, Jan Korelan