PRO VERUNKU

veřejná sbírka Města Rajhrad PRO VERUNKU: transparentní účet KB a.s. č.ú. 123-8769330267/0100

Verunka – bojovník s nelehkým životním osudem

Verunce jsou 4 roky. Je to zvídavá a veselá holčička, která žije se svými rodiči a staršími sestrami v Rajhradě. Je ochrnutá od pasu dolů, ale umí se radovat ze života.

Za jejím úsměvem se ovšem ukrývá velká dřina a usilovná snaha rozhýbat své tělíčko, nepřipouštět si překážky a vyrovnat se svým vrstevníkům. Boj s prenatálně nezjištěným hydrocefalem a rozštěpem páteře ji stěžují další komplikované nemoci, které se postupně přidružují. Ale Verunka ani její rodina to nevzdávají. Nezastavila je plastika páteře okamžitě po narození, voperování cévky pro odtok mozkomíšního moku, špatná funkce ledvin, nefunkční močové ústrojí, ochrnutí spodní části těla ani nekonečné a bolestivé rehabilitace.

Město Rajhrad založilo dlouhodobou veřejnou sbírku PRO VERUNKU.  Z výtěžku sbírky je možné hradit finančně nákladné neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovna nekryje, či další potřeby, které Verunce umožní snáze zdolat životní překážky.
Pomozme společně Verunce v boji s nelehkým životním osudem.

Všechny Verunčiny aktivity a pokroky můžete sledovat na FB stránce: Verunka-život s rozštěpem páteře

Konání veřejné sbírky Města Rajhrad PRO VERUNKU je osvědčeno JMK č.j. 31312/2023 dle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Publikováno: | Autor:

Rubrika: Oznámení